ОПІКИ БІЛИМ ФОСФОРОМ. На жаль ЦЕ ВЖЕ РЕАЛЬНІСТЬ.
Що робити в такій ситуації: Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток та кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям).
При попаданні на шкіру або одяг він прилипає до них і продовжує горіти.
ДОПОМОГА ПРИ ФОСФОРНИХ ОПІКАХ:
1.НЕ торкайтеся пальцями ФОСФОРУ НА ОДЯГУ АБО ШКІРІ ПОСТРАЖДАЛОГО. МОЖУТЬ ЗАГОРІТИСЯ ЧАСТИНКИ НА ВАШІЙ ШКІРІ.
2. За можливості зануріть пошкоджену частину тіла у воду. Або потрібно рясно поливати або змочувати водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
3. Обережно знімати одяг, продовжуючи поливати водою або безпосередньо у воді. У воді фосфор не горить. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та частини одягу.
3. Рану обробити содовим розчином. 1 чайна ложка на 1 склянку води.
4. Накласти вологу пов'язку на рану. Бажано, змочену содовим розчином. Або хоч би просто мокру.
5. ВАЖЛИВО! НІКОЛИ ДО РАНИ НЕ ПРИКЛАДАЙТЕ ВАТУ ПРИ НАКЛАДАННІ ПОВ'ЯЗКИ. У хірургів чищення глибокої рани від дрібних частинок вати займає дуже багато часу (іноді до 2-3 годин).
5. Не використовуйте перекис!! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.
6. Якщо потерпілий у свідомості, можна дати:
- будь-яке знеболювальне,
-димедрол з анальгіном в одному шприці
-Корвалол-багато. 50 кап та більше. Рахувати не буде часу. Десь пів чайної ложки. У ньому є фенобарбітал. Він трохи заспокоїть.
- гідазепам, феназепам, якщо є. 1 табл.
7. Запам'ятайте, що людина в стані помірного стресу може негативно ставитися до Ваших спроб обійняти, заспокоїти. Нехай кричить, плаче, лається. Це стосується і тих, хто перебуває в осередку трагедії, а не тільки до травмованих. Ви можете просто тримати людину за руку. Він відчуватиме Вашу підтримку.
8. Щодо отруєння парами фосфорного з'єднання. Використовуйте будь-який сорбент всередину (активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил .....) Багато пийте води, віддавайте перевагу лужним рідинам (молоко, лужні води без газу ...).