Охорона праці та техніка безпеки в закладі
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух»,. «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань.
Здоров’я школярів та безпека їх життєдіяльності займають особливе місце в роботі класних керівників та педколективу в цілому. З цією метою постійно проводяться бесіди про правила поведінки з газовими приладами, з електроприладами, про правила вуличного руху та правила поведінки на воді, на льоду та в лісі. Систематично в закладі проводяться тижні знань безпеки життєдіяльності, організовуються конкурси малюнків, плакатів.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів,відпрацьована програма вступного інструктажу.
З учнями закладу проводяться цільові інструктажі перед початком заходів, що відбуваються за межами закладу (олімпіади, екскурсії, турпоходи, спортивні змагання, культпоходи тощо) і фіксуються у журналі інструктажів з техніки безпеки. Кожен класний керівник виконує програму з попередження всіх видів дитячого травматизму: «Вивчення правил дорожнього руху», «Правила поведінки на воді», «Вогнепальна зброя», «Запобігання дитячого травматизму від ВНП», «Правила поведінки при користуванні газом», «Правила поведінки при користуванні джерелами електроструму». Записи про проведення бесід заносяться до класного журналу. З метою попередження дитячого травматизму під час зимових канікул в нашій закладі було проведено Тиждень Безпеки. Діти ознайомилися з різноманітними видам травматизму, були з’ясовані причини виникнення та розглянуті шляхи подолання травматизму. Класні керівники провели тематичні виховні години У закладі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності .
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Разом із тим залишаються високими показники травматизму дітей на уроках фізкультури, перервах. У закладі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
Питання профілактики дитячого травматизму систематично розглядається на адміністративних нарадах, методичних об`єднаннях класних керівників, батьківських зборах.
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.
Будівля закладу та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, баграми,сокирами). Усі вогнегасники перезаряджені, пройшли технічне обслуговування на що маються акти, та розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.По всій закладі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж раз на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.