Заспокоїти дітей й організувати змістовне дозвілля: десятки безкоштовних дитячих книжок онлайн
В умовах війни видавці й мовники підтримують українських батьків корисним контентом для дітей. У вільний доступ виклали десятки дитячих електронних та аудіокнижок, а також мультфільми й радіовистави для малят і школярів. Розповідаємо, де це все знайти та як скористатися.
Електронні книжки
Понад 30 книжок від сучасних українських дитячих письменників виклали у вільний доступ видавництво «Ранок» та літагенція «Барабука». Це твори для дітей від 3 до 9+ років від таких письменників, як Володимир Арєнєв, Ольга Купріян, Сашко Дерманський, Олеся Мамчич, Оксана Лущевська, Юрій Нікітінський та інші.
Майже 30 електронних книжок для дітей різного віку можна безкоштовно завантажити на сайті «Видавництва Старого Лева». Це твори Галини Вдовиченко, Ігоря Калинця, Володимира Рутківського, Дзвінки Матіяш, Ірини Лазуткіної та інших дитячих письменників з України.
Читання у мобільному додатку Yakaboo відтепер теж безкоштовне. Тут можна знайти книжки для дітей, підлітків і дорослих: із психології, саморозвитку, фентезі, любовні романи, біографії та мемуари, казки, пізнавальну літературу, підручники та багато іншого. Серед авторів — Стівен Кінг, Анджей Сапковський, Бодо Шефер, Віктор Франкл, Сергій Жадан, Джен Остін, Ерін Гантер, Аґата Крісті, Тімоті Снайдер та інші.
Українські народні та класичні авторські казки, а також український дитячий фольклор, як і раніше, доступні на сайтах проєктів «Українська казка» та «Дерево казок».
Українську та зарубіжну класику, яку вивчають у школі, можна знайти на сайті електронної бібліотеки «Відкрита книга».
Нагадуємо також про безкоштовне видання «Окуляри і кролик-гном». Це збірка сучасних українських оповідань для віку 9+.
А ще електронні видання книжок про Олексу Довбуша можна безкоштовно читати на сайті видавництва Discursus.
Аудіокнижки
Перша українська аудіокнигарня «Абук» надала всім українцям безкоштовний доступ до дитячих і підліткових аудіокнижок. На вибір — 75 професійно озвучених казок, повістей і збірок віршів від улюблених письменників від Астрід Ліндґрен і Чарльза Дікенса до Сашка Дерманського й Катерини Бабкіної. Щоб прослухати книжки, потрібно завантажити мобільний застосунок «Абук».
Мовник «Суспільне» запустив Telegram-канал з аудіоказками. Їх озвучили співачки Христина Соловій, Alyona Alyona, Саша Кольцова, телеведучі Майкл Щур і Дмитро Щебетюк, актор Євген Малуха, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, ресторатор Євген Клопотенко, письменник Сергій Жадан та інші знані українці. Аудіокнижки доступні також на сайті проєкту «Суспільне: казки».
Нагадуємо також про цілих 2 сезони проєкту «365 казок на ніч» від Українського інституту книги. Це професійно озвучені народні, класичні та сучасні казки для малят, які можна вмикати на Youtube.
Не забуваймо і про популярних буктюберів, що начитують казки для малят. Це такі канали, як «Тося читає», «Казочки та цікаві історії для дітей».
Казки народів світу, а також твори українських дитячих письменників можна слухати та завантажувати в Telegram-каналі «Павлуша і Ява».
Завантажувати озвучені казки для прослуховування офлайн можна і в каналі «Аудіоказки». Тут доступно вже 20 народних та класичних казок.
Подкасти та мультфільми
Журналістка й книжкова блогерка Марія Правда створила подкаст «Правдиві читання» про художню літературу на важливі соціальні теми. Перший сезон присвячено дитячим та підлітковим книжкам, що допомагають долати страх, борються з романтизацією війни, говорять про відповідальність перед тваринами та под.
Ще раніше «Суспільне» запустило українські мультфільми на YouTube-каналі «Бробакс». Це кілька серіалів для дітей різного віку про песика Тото, Ясю та її робота та інші відео.
Радіовистави за творами зі шкільної програми від «Суспільне: подкасти» можна слухати на сервісі Soundcloud. Це оповідання Миколи Хвильового, поезія Ліни Костенко й Василя Стуса, романи «Червоне і чорне», «Портрет Доріана Грея», «Граф Монте-Крісто» та інші твори.
ГО «Смарт освіта» разом з українськими вчителями проводить пізнавальні онлайн-зустрічі для дітей та підлітків. За розкладом можна стежити на сайті «Нової української школи».
Безкоштовний доступ до частини мультфільмів відкрив і сервіс Megogo.
Інформація із сайту https://chytomo.com/