Народна педагогіка навчає: "Не роби зла ні людям, ні природі. Роби так, щоб батьку-матері не було соромно від людей".
6 грудня у Кирданівському ЗЗСО було проведено ознайомчу бесіду з учнями 9 класу на тему «Організації, які займаються проблемами булінгу в Україні». Школярі розширили свої знання про проблеми булінгу в Україні та засоби протидії йому, а також дізналися про інформаційні ресурси, де можна знайти відповіді на питання, отримати допомогу та психологічну підтримку в разі потреби.
Мати репутацію симпатичної людини, відчувати любов, повагу, прихильне ставлення людей до себе – законне прагнення кожного. Але як цього досягти? Чи існує якийсь загальний принцип поведінки? Так, є, і в ньому втілена мудрість народна позитивного ставлення до людей: увійди в становище іншого, зрозумій його інтереси, бажання, побоювання. Недаремно говорять у народі: "Хто людям добра бажає, той і собі має".
Якщо людину дуже довго цькувати і критикувати, то вона перестає очікувати від оточуючих хорошого. Звикнувши до відторгнення та осуду, така людина навіть у нейтральних словах буде шукати підступ. А коли така людина справді чутиме критику чи хейт, то це може призвести до сильних душевних переживань. Чуючи образливе слово у свій бік, людина, що зазнавала цькування, чує всі ті тисячі образливих слів та критики, які звучали в її житті до того. Кожне криве cлово чи дія може сприйматися гіперболізовано тяжко.
Явище, яке називають цькуванням або ж булінгом (від англійського слова bulling – залякування, цькування), проявляється дуже по-різному. Це можуть бути лише насмішки, для стороннього свідка невинні, але насправді в’їдливі та болючі. А часом доходить до фізичного насилля. Але суть можна описати коротко і просто: нападати гуртом на одного.
Якщо це сталося з тобою… Це справді дуже серйозна проблема, нелегке життєве випробування. І, на жаль, ніякого експертного набору чітких рекомендацій, як усе вирішити, нема. Насамперед ти маєш усвідомити найважливіше: річ не в тобі. Причина не у твоїй поведінці, не у твоїй зовнішності, манері спілкуватися, вчинках чи будь-чому іншому. Жертва завжди випадкова, привід для цькування завжди надуманий. Причина потрібна лише для хоч якогось виправдання своїх дій перед самим собою.