150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
«Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю те,
що не вмирає…
150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
150 років тому у Новограді-Волинському – 25 лютого (13-го за старим стилем) 1871 року – у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури. Батько Лесі (Лариси Косач) був правником, дійсним статським радником, маршалком Ковельського повіту. Мати (у дівоцтві Драгоманова) – відома письменниця і громадська діячка, яка взяла собі псевдонім – «Олена Пчілка». Її брат, дядько Лесі Українки, Михайло Драгоманов – видатний український історик, філософ, дослідник мови, фольклорист, прихильник ідеї «європеїзму» України.
У 7 класі Кирданівського ЗЗСО був проведений поетичний вернісаж до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Учні розповіли про поетесу та її творчий шлях, переглянули цікаве відео, ознайомилися з виставкою її творів.
Окрім того, впродовж тижня класні керівники та класоводи провели тематичні виховні та інформаційно-просвітницькі заходи: бесіди, години спілкування, літературно-музичні композиції, педагогічні читання.
Поетка-борець, що понад усе ставила свободу - свого народу і кожної людини, авторка ніжних інтимних поезій, що вилила в них слова свого зболеного серця, Леся Українка заслуговує, щоб ми її читали, знали, пропагували.