Новини
По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.
З 17 по 23 березня за ініціативи Українського інституту книги проходив Національний Тиждень читання поезії.
Цьогорічна тема Тижня читання — «Пісня тисячі голосів».
Гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Поезія — це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати чужий досвід і знайти відгук на свій. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.
20 березня в бібліотеці закладу було проведено Казковий день. Казка - це диво. Прекрасний світ, де добро завжди перемагає зло. Казка - це скарбниця мудрості народу, колиска дитинства і добра.
21 березня 2025 року світ відзначає Всесвітній День людей із синдромом Дауна, який покликаний привернути увагу до проблем і досягнень людей із цією генетичною особливістю, а також сприяти їхній соціальній інтеграції.
Отже, спотерський рух – це неформальна спільнота людей, які захоплюються фотографуванням чи відеозйомкою різних інфраструктурних об’єктів. Найбільш популярними серед спотерів є об’єкти транспортної інфраструктури (мости, летовища, залізничні вузли та станції, порти тощо), транспортні засоби (літаки, потяги, автомобілі, кораблі тощо). Цей рух набув популярності ще у довоєнні часи.
Задля унікальних, ексклюзивних та цікавих кадрів спотери проникають на закриті території, де є важливі (навіть секретні) об’єкти. Далі ці кадри потрапляють у соцмережі та стають доступною інформацією для розвідки країни-агресорки.
Один приклад для роздумів. У грудні 2024 року спецслужби росії під виглядом захопливих квестів пропонували нашим дітям завдання «з зірочкою» - знайти певний об’єкт, потрапити на його територію, зробити кілька фото та описати місцевість. За участь у грі – бонуси, за перемогу – грошові призи. А виявилося, що ця інформація була використана для нанесення нищівних ударів по інфраструктурі Харкова.
Тож будьмо уважні до будь-яких запитів з невідомих каналів чи акаунтів.
Тарас Шевченко – символ незламності духу, національної гідності та любові до України. Його слово і сьогодні звучить актуально, надихаючи нові покоління українців.
11 лютого 2025 року – День Безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Головним завданням Дня безпечного інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Щорічно у першу середу лютого відзначають цікаве, корисне і доволі молоде свято — Всесвітній день читання вголос. Його започаткували у 2010 році. Мета цього свята — це надихати дітей і дорослих більше читати, спілкуватися між собою, а також зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок вголос разом з друзями та спонукати їх до обговорення змісту.
Щороку 27 січня уся світова спільнота вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.
Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.
"Руки творять оберіг, а душа вкладає в нього силу."
Інформуємо про діяльність Комунального закладу Таращанської міської ради "Таращанський інклюзивно-ресурсний центр", який надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та педагогам для створення комфортного та ефективного освітнього середовища.
З єднанням української землі,
Соборність наша вічна і стокрила!
Ми, українці, на її чолі
Братаємось і в тому наша сила!
21 січня увесь світ відзначає тепле та миле свято – Міжнародний день обіймів. Це чудова нагода подарувати тепло своїм близьким, друзям або навіть незнайомим людям! Обійми не лише підіймають настрій, а й мають цілющі властивості: наприклад, допомагають знизити рівень стресу.
Іноді ми не звертаємо уваги на дрібні досягнення, бо вважаємо, що вони неважливі або тимчасові. Нам здається, що лише найбільші з них мають цінність, тому не завжди дозволяємо собі радіти кожній завершеній справі, навіть якщо вона потребувала наших сил.
Кожне твоє зусилля вартує, щоб його помітили.
Гортай карусель і дізнайся, чому кожна маленька перемога має значення і як вона допомагає відчути себе радіснішим та впевненішим у щоденному житті.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
З 2 по 8 грудня 2024 року Український інститут книги проводить Тиждень дитячого читання. Гасло цієї акції - "Світло історії". Ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури, читання як сімейної традиції та різдвяної літератури.
Серед осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше – день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі – Калита, або Андріївські вечорниці. Україна здавна славиться своїми традиційними святами й обрядами, а Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.
Щороку четверта субота листопада в Україні є Днем вшанування пам'яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод.
19 листопада 2024 року виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
За цей час український народ продемонстрував неймовірну стійкість та героїзм, захищаючи свою свободу та незалежність.
Дякуємо нашим Захисникам та Захисницям!
Толерантний світ - гармонійний світ! Всі ми різні - всі ми рівні!!! Толерантність - милосердя!
Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.